KROK KU PRZYSZŁOŚCI 60+

W okresie od czerwca 2014 do końca marca 2015 w katowickim kole odbyły się bezpłatne warsztaty dla osób w wieku 60+ „Krok ku aktywności”, które były realizowane przez Okręg Śląski i Fundację Batorego z funduszy norweskich. W warsztatach wzięło udział 18 osób z naszego koła. W projekcie uczestniczyły jeszcze koła ze Świętochłowic, Sosnowca, Rudy Śląskiej i Bytomia.
Odbywały się wykłady z zakresu prawa, orzecznictwa ws. niepełnosprawności, rent, emerytur, systemów alimentacyjnych, załatwianie spraw urzędowych, z zakresu zagadnień gospodarczych – różnica pomiędzy bankiem i para bankiem, co to są chwilówki, płatność on-line, z zakresu prsychologicznego – podnoszenie własnej samooceny, aktywności psychospołecznej, motywacji, komunikacji bez przemocy, radzenie sobie ze stresem, z zakresu geriatrii, ortopedii, neurologii, okulistyki oraz zajęcia komputerowe.
Osoby chętnie uczestniczyły w tych warsztatach pogłębiając swoją wiedzę na różne tematy i zadawały pytania na nurtujące je problemy.
Uroczystość zakończenia miała miejsce w siedzibie Okręgu Śląskiego w Chorzowie w dniu 27 marca 2015 r. gdzie wręczano dyplomy uczestnictwa przy słodkim poczęstunku. Głośno wypowiadano swoje zadowolenie z udziału oraz chęć kontynuacji takich działań.
Poniżej kilka zdjęć z przeprowadzonych zajęć.
Zajęcia manualne
Zajęcia manualne_robimy broszki
Zajęcia z dietetyczką
Zajęcia z dietyczką_ wykonywanie sałatki
Zajęcia komputerowe
Zajęcia komputerowe 2
Zajęcia komputerowe 3
Spotkanie z neurologiem
Spotkanie z neurologiem
Spotkanie z psychologiem
Spotkanie z psychologiem

A może warto się tym podzielić?
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • email