SPOTKANIE WIGILIJNE KOŁA 16.12. 2015 R.

Wigilijne spotkanie członków katowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych odbyło się w dniu 16 grudnia 2015r. i było dofinansowane przez Urząd Miasta Katowice.

W spotkaniu uczestniczyło 80 osób i rozpoczęło się uroczystą mszą św.w intencji naszych członków, ich rodzin, przewodników, przyjaciół i zmarłych członków koła w kościele Przemienienia Pańskiego, którą odprawił wikary i proboszcz tegoż kościoła.
Kolejna część spotkania odbyła się w „Restauracji pod Wieżami” przy tradycyjnych potrawach świątecznych, łamaniu się opłatkiem i koncertem kolęd w wykonaniu prof. Bogdana Seweryna – akordeon i prof. Piotra Rachockiego – śpiew. Do koncertowego występu włączyli się uczestnicy spotkania i zapanowała miła i świąteczna atmosfera przywołująca ducha nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W spotkaniu tym wzięli udział goście: zastępca Naczelnika Polityki Społecznej Jolanta Wolanin, kierownik sekcji ds. osób niepełnosprawnych MOPS Katowice Izabela Górecka, Sekretarz Okręgu PZN Bogdan Gosławski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Katowice mgr. Bolesław Bobrzyk.
Oczekiwanie na rozpoczęcie uroczystości
Przy Wigilijnym stole
Nasi zaproszeni goście
Gość z Okręgu PZN, z lewej strony
Uczestnicy spotkania wigilijnego
Poświęcenie opłatków przez księdza Łukasza
Soożywamy tradycyjne wigilijne potrawyChoinka podarowana przez leśników
Życzenia od Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karłowicza
Koncert kolęd w wykonaniu prof. Seweryna akordeon i prof. Rachockiego śpiew
Świąteczny stół
Przy słodkim poczęstunku serniku i makówkach

A może warto się tym podzielić?
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • email