WYJAZD DO LEŚNIOWA I PRZYBYNOWA 12.09.2015 R.

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin, jest częścią zespołu klasztornego OO. Paulinów. Położenie Sanktuarium na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej – regionie o wybitnych walorach środowiska przyrodniczego, w obrębie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, przy szlaku turystycznym o tej samej nazwie sprawia, że jest to szczególne miejsce modlitwy i spotkania z Matką Bożą. Najstarsza część, z 1559 r. ma charakter gotycko-renesansowy.
Legenda opowiada że wracający z Rusi w roku 1382 śląski książę Władysław Opolczyk, bezskutecznie poszukujący wody w okolicy dzisiejszego Leśniowa, zwrócił się w pokornej modlitwie do Matki Bożej i uzyskał niezwykłą łaskę, bo nagle wytrysnęło obfite źródło, dające początek istnieniu do dziś potokowi Leśniówka. W dowód wdzięczności pozostawił w kaplicy przy źródle drewnianą figurkę Matki Bożej, którą wiózł razem z Cudownym Obrazem „Czarnej Madonny”. Gotycka statua, 70 cm wysoka, znajduje się dzisiaj w głównym ołtarzu Sanktuarium i jest przedmiotem bardzo żywego kultu. Mają tu miejsce liczne łaski uzdrowień fizycznych i duchowych. Nie były one systematycznie rejestrowane.

Po zwiedzeniu Sanktuarium udaliśmy się do gospodarstwa Agro-turystycznego w Przybynowie gdzie zwiedzaliśmy mini Zoo, skansen jurajski i ogródek ekologiczny. Do domu wracaliśmy rozśpiewani przy akompaniamencie gitary na której grała pani Kasia.
W drodze do Leśniowa
Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej
Ołtarz Główny
Tablica pamiątkowa koronacji figurki
Mini Skansen Jurajski
Ogródek ekologiczny
Wielbłąd mongolski
Kozy azjatyckie
Daniel z pięknym porożem
Kucyki
Bawół
Lama
Dolenie krowy
Odpoczynek na tarasie przed powrotem do domu

A może warto się tym podzielić?
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • email