WYJAZD DO TURZY ŚLĄSKIEJ I GOCZAŁKOWIC

W dniu 10 września 2016 r. członkowie katowickiego koła niewidomych udali się do Turzy Śląskiej i Goczałkowic

Turza Śląska jest niewielką miejscowością położoną na południu województwa śląskiego. To właśnie tutaj – do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – przybywają tysiące pielgrzymów z całej Polski, a także z zagranicy. Właśnie oni nazwali Turzę „Śląską Fatimą”.
W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej czcią cieszy się obraz Matki Bożej. Jego autorem jest Franciszek Worek z Rupienki koło Kamesznicy. Został on namalowany w 1948 r. i w tym samym roku znalazł się w kościele (13 października). Obraz ten ukoronował nuncjusz apostolski abp Józef Kowalczyk 13 czerwca 2004 r.

Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój
Na powierzchni 4 hektarów Bronisław Kapias założyciel ogrodów, stworzył raj na ziemi. Jest tutaj 10 ogrodów (wciąż ich przybywa), wrzosowiska, fontanny, wąwóz, i bardzo dużo różnorodnych ścieżek. Dla dzieci plac zabaw, a dla rodziców kawiarnia. Można tu spędzić pół dnia i nuda nam nie grozi. Chodziliśmy wszystkimi ścieżkami, wchodziliśmy w każdy zaułek, najbardziej spodobały się fontanny, igloo, oraz labirynt z żywopłotu.Główne ścieżki są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Prawie na wszystkie tarasy widokowe można wjechać wózkiem. Ogrody są bardzo dobrze oznaczone.
Ołtarz z obrazem Matki Boskiej
Ks. Wojciech i ks. Piotr
Przed sanktuarium
Studnia z cudowną wodą
Przy źródełku
Na Rajskim Placu
Wejście do Ogrodów Kapiasa
Altana na stawie i lilie wodne
Wrzosy i iglaki
Przed wiejską chatą
Wiejskie naczynia kuchenne
Fruwające różowe parasolki
Chwila odpoczynku na ławce
Zakątek hortensji i pięciorniaka
Kwiaty rudbekii i jeżówki
Kaktusy
Żywopłoty z iglaków

A może warto się tym podzielić?
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • email