WYJAZD DO WADOWIC I KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ 13. 09. 2017

Wadowice
Nowa ekspozycja stała w przebudowanym Domu Rodzinnym Jana Pawła II to nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.
Zaprasza do swego rodzaju spotkania z naszym ukochanym Ojcem Świętym. Prezentowana tu postać Jana Pawła II to nie kolejny Jego pomnik, ale to człowiek z krwi i kości.
Około 1 200 m2 powierzchni wystawienniczej na czterech kondygnacjach budynku podzielono na szesnaście stref, które prowadzą śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Najważniejszą strefą – sercem Muzeum – jest Mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.

Kościół w Wadowicach Pomnik Jana Pawła II przed kościołem Na Placu Jana Pawła II Rzeźba Piety przed muzeum Przed Domem Jana Pawła II W salonie Karola Wojtyłły Kuchnia rodziny Wojtyłów Szopka z widokiem miasta Jedna ze ścian muzeum Kaplica w muzeum Obraz Papieża ułożony z listów do niego

Kalwaria Zebrzydowska
Kalwaria Zebrzydowska, położona w malowniczym Pogórzu Makowskim (pow. wadowicki, woj. małopolskie), to nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych, oraz manierystyczny park krajobrazowy. Jego powstanie zawdzięcza się Mikołajowi Zebrzydowskiemu. W 1602 r. dokonał on fundacji klasztoru i kalwarii.
Kalwaria to tętniące miejsce kultu. Pielgrzymów, których liczba sięga miliona rocznie, przyciągają nabożeństwa dróżkowe na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej, oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryskiej. Ważną posługą bernardynów w tym miejscu jest również sakrament pokuty.

Widok na Sanktuarium Maryjno Pasyjne W drodze na górę Makieta Sanktuarium W środku Sanktuarium Przewodnik opowiada historię tego miejsca Zabytkowa ambona Zabytkowe organy Przed głównym ołtarzem z obrazem Madonny Kalwaryjskiej

A może warto się tym podzielić?
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • email