WYJAZD DO WOJNOWIC 22. 06. 2017R.

Pałac w Wojnowicach – pałac z XIX wieku położony w Wojnowicach w województwie śląskim, w powiecie raciborskim w gminie Krzanowice, ok. 5 km od Raciborza.
Założenie pałacowo-parkowe w Wojnowicach k/Raciborza wyróżnia się architekturą oraz otaczającą pałac przyrodą. Pałac został zbudowany w latach trzydziestych XIX wieku. Obecny kształt tego obiektu w stylu neobarokowo-klasycystycznym, powstał w wyniku gruntownej przebudowy i rozbudowy w ostatnich latach XIX wieku. Otacza go 4,5-hektarowy park, z okazałymi i rzadkimi gatunkami drzew oraz krzewów i ciekawymi aranżacjami parkowymi, otoczony wysokim murem z cegły klinkierowej, z dwiema dużymi, żelaznymi bramami.
Kompleks parkowo-pałacowy w Wojnowicach udostępniany jest jako: miejsce do zwiedzania niektórych pałacowych sal, dom przyjęć, letnia restauracja, Muzeum Horroru, Muzeum Dawnej Wsi, park ze zwierzyńcem.

Grupa uczestników wyjazdu Zamknięcie ust żelazną sztabą Łoże tortur W dybach W trumnie wampira Powieszenie na rękach Przy obrazach w pałacu Zbiory broni Eksponat muzealny Figurka i obraz Obiad w pałacu W autobusie Zajazd

A może warto się tym podzielić?
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • email