WYJAZD NA REHABILITACJĘ DO MUSZYNY

Ośrodek Polskiego Związku Niewidomych „Nestor” położony w Muszynie,na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu lipowego „Obrożyska” – największego skupiska lipy górskiej w Europie. Obiekt pięknie położony, posiada duży ładnie i bezpiecznie urządzony ogród, ścieżki spacerowe zapewniające relaks i bezpośredni kontakt z górską przyrodą.
Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji osób niepełnosprawnych szczególnie niewidomych i niedowidzących. Znajdują się tu udogodnienia dla osób niepełnosprawnych m.in.: rozwiązania kolorystyczne, barierki prowadzące na ciągach komunikacyjnych, oznakowania brajlowskie drzwi ogólnego przeznaczenia oraz gabinetów medycznych, wypukłe oznakowania drzwi, winda itp.
Tutaj właśnie udała się grupa osób niewidomych i słabo widzących z katowickiego koła Polskiego Związku Niewidomych w dniach od 23 do 29 października 2017 r aby doskonalić orientację przestrzenną a przy okazji integrować i w chwilach wolnych bawić się i korzystać ze spacerów poznając malownicze okolice Muszyny.

Jedziemy do Muszyny W drodze do celu Cel podróży Nestor Przywitanie grupy przez Dyrekcję Zebranie informacyjne Spotkanie uczestników w auli Reszta grupy na spotkaniu Bawimy się Bawimy się 2 Chwila przerwy Tanecznym krokiem Zabawa trwa Na spacerze W pijalni wody zdrojowej Przy stole Chwila odpoczynku podczas spaceru Na ognisku Na ognisku 2 W kawiarence

A może warto się tym podzielić?
  • Facebook
  • Twitter
  • Śledzik
  • email